Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KRECIE   >>>PROPOZYCJE WYCIECZEK SAMOCHODOWYCH  >>>NA OBSZARZE KRETY WSCHODNIEJ  >>>Jaskinia Milatos 
piktogram ruiny piktogram miasta piktogram woda piktogram gory piktogram krajobraz

Jaskinia Milatos → Elounda → Olous → Plaka → Spinalonga

milatos2

elounda4

spinalonga2

Bardzo ciekawa wycieczka pozwalająca na zobaczenie najciekawszego, wybudowanego wewnątrz jaskini w Milatos kościółka. Potem zobaczymy najpiękniejszy i najbardziej snobistyczny kurort na wyspie - Eloundę, z której podziwiać można widok na oszałamiającą zatokę Mirabello oraz pozostałości po zatopionym mieście Olous. Na koniec udamy się do leżącej nieopodal malutkiej miejscowości Plaka, skąd udamy się na słynną wyspę Spinalonga.

Od Do Odległość Czas przejazdu
Okolice Heraklionu Milatos Ok. 48km Ok. 55min
Okolice Agios Nikolaos Milatos Ok. 27km Ok. 30min

Uwagi: Jaskinia jest oznaczona, łatwo do niej trafić

Link do przewodnika
Od Do Odległość Czas przejazdu
Milatos Elounda Ok. 30km Ok. 35min

Uwagi: Lepiej jechać trasą przez góry, gdzie podziwiać będziemy mogli ładniejsze widoki. Elounda należy do jednych z najpiękniejszych pod względem widokowym miejsc na Krecie. Zatopione miasto Olous można znaleźć po drugiej stronie grobli (jest dobrze oznaczone). Z Eloundy można również popłynąć na Spinalongę. Statki startują z portu i wypływają co 30 min.

Link do przewodnika
Od Do Odległość Czas przejazdu
Elounda Plaka Ok. 5km Ok. 6min

Uwagi: Warto pojechać również za Plakę (zakręty do góry) na taras widokowy, aby dostać się na Spinalongę należy podejść do portu i porozmawiać z którymś z tubylców. Na pewno za niewielką opłatą zabierze Was na wyspę.

Od Do Odległość Czas przejazdu
Plaka Okolice Heraklionu Ok. 65km Ok. 1h
Plaka Okolice Agios Nikolaos Ok. 15km Ok. 20min
Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.