Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KRECIE   >>>CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z KRETĄ  >>>DOMY Z WYRASTAJĄCYMI DRUTAMI 

Domy z wystającymi drutami

Domy z wystającymi z dachów drutami zbrojeniowymi można spotkać właściwie w każdej kreteńskiej wiosce. Czasami można spotkać dachy zwieńczone w ten specyficzny sposób, które należą do sklepów, stacji benzynowych a nawet hoteli. Wyjaśnienia tej sytuacji są dwa, pierwsze oficjalne a drugie nieoficjalne:

  • Oficjalnie Kreteńczycy mówią, że jest to kwestia typowo praktyczna. Według tradycji, kiedy syn się żeni i zakłada własną rodzinę, dobudowuje się piętro, z którego powstaje nowe mieszkanie.
  • Nieoficjalne wytłumaczenie jest inne, mianowicie greckie prawo mówi, że jeżeli druty z dachu domu wystają druty zbrojeniowe, dom ten nie jest de facto domem, a placem budowy.  Co wynika z tej różnicy? Mniejsze opłaty, bowiem w przypadku posiadania domu należy płacić podatek od nieruchomości, przy czym za posiadanie placu budowy takiego podatku nie ma. Proceder ten jest w całej Grecji bardzo popularny i kolejne rządy zarzekają się, że zrobią z tym porządek, jednak póki co kończy się tylko na mówieniu, a sprawy jak się miały, tak się mają nadal.
Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl