Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KRECIE   >>>HISTORIA I KULTURA KRETY  >>>STYL ŻYCIA 

Styl życia

Na Krecie żyje się inaczej niż w Polsce. U nas w kraju wszyscy gdzieś „biegną” nie znajdując czasu nawet na przysłowiową wymianę uprzejmości. Na Krecie jest odwrotnie. Tam każdy zawsze znajdzie chwilę, żeby się przywitać, zapytać, co słychać (ti kanis?) a odpowiedź będzie zawsze (z bardzo małymi wyjątkami) taka sama – dobrze (kala). Przyjmuje to szczególnie zabawny wymiar, kiedy dwóch kierowców autokarów właśnie wymienia uprzejmości blokując przy okazji całą drogę. Na Krecie żyje się wedlug zasady „siga siga”, czyli 'powoli powoli', co ma swój udział praktycznie w każdym aspekcie życia. Umawiając się z Kreteńczykiem na konkretną godzinę, jest dość małe prawdopodobieństwo, że będzie na czas. Zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest to, że spóźni się godzinę i będzie zdziwiony, że już się jest.

Sezon turystyczny na Krecie zaczyna się w kwietniu, a kończy pod koniec października. Lato, jak nazywają sezon turystyczny Kreteńczycy, to czas pracy a zima to czas zbierania oliwek i odpoczynku.

 

WYNAJEM SAMOCHODÓW (sprawdź wszystkie » )
Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.