Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KRECIE   >>>CO WARTO WIEDZIEĆ JADĄC NA KRETĘ  >>>TRANSPORT I KOMUNIKACJA  >>>Wynajem samochodów 

Wynajem samochodów

 

Aby móc wynająć samochód, należy mieć prawo jazdy ważne co najmniej od 12 miesięcy i ukończone 21 lat. Prawo jazdy międzynarodowe nie jest potrzebne, wystarczy to, którym legitymujemy się na co dzień w Polsce. Biura firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów znajdują się w każdym mieście oraz w każdym kurorcie turystycznym. W większości oferty cenowe (w obrębie konkretnego miasta bądź kurortu) są do siebie dość podobne. Na super atrakcyjne cenowo oferty radzimy jednak uważać, ponieważ zazwyczaj odznaczają się one znacznymi odstępstwami w zakresie ubezpieczenia pojazdu i jakości obsługi.

 

Najważniejszą kwestią przy wypożyczaniu samochodu jest ubezpieczenie, w którym nie powinno być udziału własnego (tzw. Excess) oraz powinno obejmować ono jak największy zakres uszkodzeń samochodu, których koszt naprawy pokryje ubezpieczalnia. Generalnie, żadne ubezpieczenie nie pokrywa uszkodzeń, które kierowca spowodował pod wpływem alkoholu bądź innych używek oraz uszkodzeń powstałych podczas jazdy w miejscach, które nie nadają się do jazdy samochodem osobowym. Reasumując, najlepiej trzymać się zasady, żeby nie jeździć tam, gdzie nie jeździłoby się własnym samochodem.

 

Cena za wypożyczenie samochodu zależy od kilku czynników: klasy samochodu, zakresu ubezpieczenia oraz od tego na jak długo chcemy samochód wypożyczyć i na jaki okres przypada wypożyczenie (wysoki/niski sezon). Samochody wypożyczane są na Krecie według klas samochodów – A, B, C itd. Oczywiście im wyższa litera, tym samochód jest bardziej komfortowy i cena jest wyższa. Kolejnym czynnikiem, który wpływa bezpośrednio na cenę jest długość okresu na jaki samochód będzie wypożyczony. Im dłuższy okres, tym cena za dobę wynajmu będzie niższa. Przy wypożyczeniu samochodu na 7 dni (i więcej) opłata za pojedynczą dobę może być nawet o połowę mniejsza, niż przy wynajmie na okres 2 dni. Dlatego z ekonomicznego punktu widzenia, lepiej jest skorzystać z jednokrotnego, ciągłego wypożyczenia, niż podzielić okres wynajmu na dwa krótsze.

 

Najważniejszy czynnik kształtujący cenę wynajmu to ubezpieczenie. Na nim nie należy oszczędzać. Ubezpieczenie zawsze musi być tylko i wyłącznie pełne (tzw. Full Insurance), ale i decydując się na taką opcję należy zachować ostrożność. Należy koniecznie sprawdzić dokładnie warunki ubezpieczenia, ponieważ często okazuje się, że opcja Full wcale nie jest taka pełna. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy ubezpieczenie nie zawiera wkładu własnego (bardzo często wkład własny sięga nawet 1000 euro), czy zawiera ubezpieczenie podwozia, opon, szyb i lusterek oraz czy nie są pobierane jakieś inne "dziwne" opłaty, czy depozyty.

 

Samodzielne zwiedzanie Krety samochodem, według własnego planu, to zdecydowanie najlepsza i najprzyjemniejsza forma na jej dokładne poznanie i dlatego należy wybrać taką wypożyczalnię, aby móc się skupić na przyjemnościach, a nie martwić się, czy nie spotkają  nas niezaplanowane wydatki związane z brakiem odpowiedniego ubezpieczenia samochodu. 

 

Sprawdź nasze warunki wynajmu samochodów - wszystkie z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego: SAMOCHODY

 

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl