Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO KRECIE   >>>CO WARTO WIEDZIEĆ JADĄC NA KRETĘ  >>>INFORMACJE OGÓLNE  >>>Plaże 

Plaże

Na Krecie znaleźć można wiele przepięknych plaż piaszczystych, piaszczysto-żwirowych oraz piaszczysto-kamienistych i wszystkie z nich są publiczne. Nie ma plaż prywatnych, tak jak w innych krajach basenu morza Śródziemnego, prywatne są tylko leżaki i parasole. Opłata za wynajem (na cały dzień) zestawu 2 leżaków oraz parasola waha się w zależności od lokalizacji od 5 – 10 euro. Większość plaż na wyspie jest niestrzeżona (brak ratownika), ale stosuje się międzynarodowy system flagowy.:

Czarna flaga oznacza całkowity zakaz wchodzenia do morza, czerwony sugeruje ostrożność, natomiast biała flaga informuje o idealnej pogodzie do kąpieli.

Przydatne mogą się również okazać buty do wody ze względu na to, że można czasem spotkać w niej jeżowca, a zetknięcie gołej stopy z jego kolcami jest bardzo bolesne. Dodatkowo buty mogą się przydać przy wchodzeniu do morza (często wejście do morze jest kamieniste).

Więcej na temat plaż wraz ze zdjęciami w rozdziale Co warto zobaczyć w zachodniejwschodniej części Krety

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.